Diety Zdrowie

Wszystko o: poradach dietetycznych świadczonych online

Usługi zdalne są dla nas wszystkich bardzo dużym ułatwieniem. Wykorzystujemy je teraz dosłownie na każdym kroku i to nawet w momencie, gdy planujemy rozpocząć redukcję, czyli po prostu schudnąć. Akurat w tej kwestii pomocny bywa dla nas przede wszystkim dietetyk online. Śmiało możemy się do niego zgłaszać i mieć pewność, że z tej współpracy będziemy całkowicie zadowoleni. Tylko pod pewnymi drobnymi względami różni się ona od współpracy z dietetykiem przyjmującym pacjentów w normalnych gabinetach. A z niektórych względów taka forma usług bywa nawet lepsza i dla nas samych przyjemniejsza.

Jak to działa?


Aby skorzystać z konsultacji dietetycznych online, najpierw musimy oczywiście znaleźć taką osobę, która je dla nas przeprowadzi. Szukamy od razu najlepszego dla siebie rozwiązania. Jeżeli zależy nam na pozyskaniu diety dla par, od razu kierujemy swoją uwagę na oferty, które taką usługę zawierają. W przypadku chęci skorzystania z klasycznego indywidualnego jadłospisu możemy tak naprawdę zgłosić się do dowolnego dietetyka, upewniając się tylko w tym, czy posiada on wykształcenie pozwalające mu na zajmowanie się żywieniem (a w tym i zdrowiem) drugiej osoby. Co dalej? Następnie przeprowadzamy rozmowę przy pomocy telefonu, komunikatora i specjalnej aplikacji. Dietetyk wypytuje nas o różne kwestie, czasem też przygląda się naszej sylwetce, a na koniec prosi o wypełnienie ankiety lub przeprowadza ją razem z nami już podczas tego pierwszego spotkania „na żywo”. Po kilku dniach otrzymujemy od niego gotową rozpiskę dietetyczną. Jest ona przesyłana na skrzynkę e-mail albo umieszczana na specjalnym portalu internetowym, do którego oczywiście mamy dostęp.

Czy dietetyk przez Internet jest w stanie nam pomóc?


Jest to jedno z częściej zadawanych pytań przez wszystkich tych, którzy wciąż wahają się nad skorzystaniem z usługi dietetyków online. A nie ma co z tym zwlekać. Usługi świadczone przez Internet mogą być przecież dokładnie tak samo skuteczne i wartościowe co „normalny” i bezpośredni kontakt z dietetykiem w jego gabinecie. To my sami w dużej mierze wpływamy na przebieg takiej współpracy – chociażby podczas wypełniania formularzy. Odpowiadając na pytania dietetyka, zawsze bądźmy z nim szczerzy. Mówmy otwarcie o swoich problemach z apetytem, objadaniu się słodyczami w nocy czy zajadaniu smutków. Tutaj nikt nie będzie nas oceniać czy ganić. Każdy dietetyk wielokrotnie miał już okazję spotkać się z pacjentami posiadającymi podobne problemy, więc nasza sytuacja wcale nie będzie dla niego nowa, zaskakująca czy jakkolwiek szokująca.

Dlaczego warto?


Jeżeli wciąż jednak nie jesteśmy tak zupełnie przekonani do odbycia konsultacji z dietetykiem online, weźmy sobie do ręki czystą kartkę i spróbujmy wypisać na niej wszystkie zalety tego rozwiązania. Sami na pewno wymyślimy ich przynajmniej kilka. Po pierwsze – dietetyk działający zdalnie może przeprowadzać z nami konsultacje w momencie, gdy my wciąż jeszcze leżymy w łóżku albo właśnie wracamy na piechotę z pracy do domu. Jest to rewelacyjna opcja także dla kobiet w ciąży. Świeżo upieczone mamy muszą przecież bez przerwy mieć pod opieką swoje szkraby, tak więc nieraz nie mają takiej szansy, by wyjść z domu na te dwie godziny i udać się do gabinetu dietetycznego. Z porad online często korzystają również zawodowi sportowcy. Oni równie często narzekają na bezustanny brak czasu. Jeżeli więc nam samym tego czasu także brakuje, dietetyk przez Internet pozwoli nam go trochę zaoszczędzić.

Co dalej?


Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że żaden dietetyk za nas nie schudnie. To my musimy zebrać się w sobie i na tyle mocno się zmotywować, by naprawdę trzymać się ustalonego jadłospisu i nie pozwalać sobie na żadne odstępstwa. Pewne grzeszki zazwyczaj zresztą są dopuszczane przez samych dietetyków. Nikt przecież nie jest idealny. To normalne, że gdy pójdziemy do babci na obiad, zjemy usmażonego przez nią smażonego, a na deser pozwolimy sobie na mały kawałek ciasta. Dobry dietetyk uwzględni takie drobne odstępstwa w naszym planie, dzięki czemu redukcja cały czas będzie przebiegać pomyślnie.

Similar Posts